Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Разходи за подобрения на земеделски земи в Приложение 9

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

Дружество е дерегистрирано по ДДС съгласно чл. 176, т. 4 от ЗДДС на 24.07.2019 г. Дружеството притежава активи, заведени по сметка 201 - земеделски земи, за които не е ползвало данъчен кредит при придобиването. В последствие върху тези земи са правени разходи за подобрения, заведени по сметка 207, свързани с изграждане на пътна връзка, която не е завършена към датата на дерегистрация. Следва ли в протокол - опис - Приложение 9, който се подава в последния данъчен период за начисляване на данък за наличните активи, за които е ползван данъчен кредит, тези разходи за подобрения, заведени по сметка 207 (разходи за придобиване на ДМА), да се приемат като вид услуга и за които да важи 5 годишния срок за целите на определяне на данъчната основа по смисъла на чл. 27 от ЗДДС и съгласно разпоредбата на чл. 20, ал. 5 от ППЗДДС ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Разходи за подобрения на земеделски земи в Приложение 9

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x