Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Протокол във връзка с чл. 66, ал. 1 от ППЗДДС при възстановено авансово плащане

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

През м. февруари 2020 г. фирмата ни е платила по банков път аванс на друга фирма за организиране на развлекателна програма във връзка с фирмен юбилей в размер на 6000 лв. с ДДС. За платения аванс не е ползван данъчен кредит, тъй като това ще бъде представителен разход. В създалата се пандемична обстановка програмата не може да се състои и през декември 2020 г. фирмата организатор на събитието ни връща обратно преведения аванс по банков път и издава КИ. Чл. 78 от ЗДДС във връзка с чл. 66, ал. 1 от ППЗДДС разпорежда издаване на протокол за корекция на ползван данъчен кредит и посочването му в дневник покупки със знак минус, а кредитно известие да не се посочва в дневника. Трябва ли да се издава потокол във връзка с чл. 66, ал. 1 от ППЗДДС при липса на ползван данъчен кредит за аванса? Какъв документ е правилно да се посочи в дневник покупки за м. декември 2020 г. - протокол или кредитно известие, при положение че не е ползван данъчен кредит за платения аванс?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Протокол във връзка с чл. 66, ал. 1 от ППЗДДС при възстановено авансово плащане

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x