Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Протокол по чл 117 във връзка с фактури за доставки на стоки от Испания

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Получаваме фактури от Испания за стоки с право на данъчен кредит с дата 05.10.2021 г. Стоките пристигат за наша сметка в България на 15.11.2021 г. ЧМР-то е с дата 15.11.2021 г. Фактурата за транспорт от българска фирма е с дата 16.11.2021 г. Понеже стоките са от няколко склада/ фирми в Испания, имаме издадена фактура от испански превозвач без начислено ДДС за пренасяне на стоките от различните складове до един склад, от който се товари след това за България. Коя е датата, на която данъкът е станал изискуем? Съответно с каква дата трябва да бъде издаден протоколът по чл. 117? Ако протоколът трябва да се издаде с дата 20.10.2021 г. /15 дни съгл. чл. 117, ал. 3/, може ли да се въведе и в двата дневника - покупки и продажби - т.е. да се ползва данъчния кредит в м. октомври или в м. октомври трябва да се въведе само в дневник продажби, а в м. ноември - в дневник покупки? За фактурата от испанския превозвач трябва ли да издаваме протокол по чл 117 и следи ли се някакъв оборот за регистрация по ДДС в Испания?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Протокол по чл 117 във връзка с фактури за доставки на стоки от Испания

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x