Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Протокол по чл 117 при фактура за транспорт и митническо представителство при внос на стока от Турция

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Дружество, регистрирано по ДДС, извършва внос на стоки от Турция. Транспортът на стоката се осъществява от българска фирма, регистрирана по ДДС. В митническтата декларация е начислен ДДС на стойността на внесената стока, като в него е включен и ДДС за транспорта на стоката и ДДС за услуга попълване на документи и митническо представителство от друго българско дружество. Фирмата, осъществила транспорта, е издала фактура на българската фирма вносител на стоката с 0-ва ставка на ДДС по Глава 3 по ЗДДС. Следва ли да се издаде протокол по чл 117 и с каква ставка трябва да бъде? Ако се издава, в кои колони на Дневниците за ДДС трябва да се посочи? Фирмата, извършила услуга попълване на документи и митническо представителство, издава фактура с 0-ва ставка на ДДС по чл. 30, ал. 3 и чл. 36а от ЗДДС. Следва ли да се издаде протокол по чл 117 и с каква ставка трябва да бъде? Ако се издава, в кои колони на Дневниците за ДДС трябва да се посочи?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Протокол по чл 117 при фактура за транспорт и митническо представителство при внос на стока от Турция

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x