Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Продажба към фирма в Малайзия на закупени и доставяни от Русия стоки

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

Българско дружество, регистрирано по ЗДДС на основание чл. 100, ал. 1, ще извърши следната сделка: Българско дружество ще закупи козметични и хранителни продукти от Русия /от руско дружество/, след това ще ги продаде на дружество в Малайзия. Движението на стоката е: Русия - Малайзия /ще имаме декларации за износ от Русия и транспортни товарителници от Русия до Малайзия/.

1. Къде ще е мястото на изпълнение на продажбата? Ще се дължи ли ДДС при продажбата? Моля, цитирайте основание за неначисляване на ДДС във фактурата по продажба към Малайзия?

2. Какви придружаващи документи да изискаме по повод на покупката и по повод на продажбата?

3. Ще се дължи ли мито в този случай? Кой следва да го плати?

4. В коя колона на дневник продажби следва да се посочи продажбата?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Продажба към фирма в Малайзия на закупени и доставяни от Русия стоки

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x