Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Прилагане на СИДДО с Франция при фактура от френски доставчик за авторски и лицензионни възнаграждения

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
на 06 Апр 2021Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

ООД има получена разходна фактура от френски доставчик за авторски и лицензионни възнаграждения в размер на 3000 евро. Сумата по фактура е под 500 000 лв. и двете дружества не са свързани. Какви документи е необходимо да се изискат от френкото дружество, за да може да се приложи СИДДО между България и Франция? Въпросните документи по точно определен образец ли са? Ако се изискат и френското дружество предостави исканите документи съгласно СИДДО между България и Франция, българското дружество трябва ли да удържи данък или не? Ако трябва да удържи данък, каква ставка ще бъде приложима и в коя декларация и как се отразява? Съгласно СИДДО между България и Франция, чл. 10, ако се приложи СИДДО, трябва да се обложи с 5% сумата по фактурата и да се внесе данък в България в размер на 150 евро, а на доставчика да се платят 2850 евро, или могат да се избегнат тези 5% и да не се удържа никакъв данък в България, да се плати цялата сума от 3000 евро на френското дружество? Ако трябва да се удържи данъкът в размер на 5%, този данък декларира ли се в деклараци по чл. 55 и накрая на годината в декларация по чл. 142, ал. 5 от ДОПК? Как следва да се попълни декларация по чл. 142, ал. 5 от ДОПК?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Прилагане на СИДДО с Франция при фактура от френски доставчик за авторски и лицензионни възнаграждения

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x