Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Преобразуване на фирма чрез вливане

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

На 12.11.2019 г. фирма се преобразува чрез вливане. Датата на преобразуването е датата на вписване в ТР е 12.11.2019 г. До коя дата трябва да се подаде ГДД за 2019 г., ДДС за м. ноември, както и справките по чл. 141 от ЗКПО? Финансовият резултат на фирмата е загуба в размер на 67 993 лв. Съгласно чл. 144, ал. 1 от ЗКПО при преобразуване по този раздел получаващите дружества нямат право да пренасят данъчни загуби, формирани от преобразуващите се дружества. Как се осчетоводява загубата в получаващото дружество? Преобразуващото се дружество е с основен капитал 69 000 лв., в договора за преобразуване е записано, че капиталът на приемащото дружество няма да бъде увеличен, който е 500 лв. Как се осчетоводява капиталът на преобразуващото се дружество в приемащото дружество? Посочената по-долу информация достатъчна ли е за справките по чл. 141, ал. 1 от ЗКПО, които преобразуващото дружество трябва да подаде към НАП и приемащото дружество? Не са образувани данъчни временни разлики и няма преоценъчен резерв.



Трябва ли приемащото дружество да изготви консолидиран финансов отчет за 2019 г.?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Преобразуване на фирма чрез вливане

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x