Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Праг за специфичен режим на регистрация в ЕС при продажби през електронен магазин

Бойчо Момчилов Отговор, предоставен от
Бойчо Момчилов
Въпрос:

Българско дружество, регистрирано по чл. 97 от ЗДДС, установено само на територията на страната, извършва продажба на стоки през електронен магазин към физически лица, установени в държави членки на Европейския съюз. Дружеството ще предлага през електронния си магазин графични схеми за изготвяне на определен продукт. Продажбата на схемите ще става по напълно автоматизиран начин: клиентът ще си избира схемата, ще заплаща на платформата, в която е отворен магазинът, и ще получава достъп до въпросната схема. Считаме, че тази услуга отговаря на определението доставки, извършвани по електронен път. В тази връзка е и въпроса: Може ли да дружеството да се възползва от въведения през 2019 г. праг от 10 000 евро, до достигането на който не е необходима специфичната регистрация/ режим в Съюза? Размерът на този праг 10 000 евро за всяка държава членка по отделно ли се отнася или за продажбите в Съюза като цяло? Ако дружеството има право да се възползва от този праг, то доставките, извършвани по електронен път, общата стойност на които е под 10 000.00 евро, с място на изпълнение на територията на България ли са и следва ли дружеството да начислява ДДС при тези доставки?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Праг за специфичен режим на регистрация в ЕС при продажби през електронен магазин

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x