Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Ползване на данъчен кредит при закупуване на материали от белгийска фирма с регистрация по ДДС у нас

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Ние сме българска компания, регистрирана по ЗДДС. Във връзка с осъществяване на нашата дейност закупуваме материали за производството от компания, която е страна членка на ЕС (Белгия), регистрирана по ЗДДС в България. Материалите по нашата поръчка са доставени със сухопътен транспорт при условия на доставка: DDP от Германия до адреса на нашият завод в България. Фактурата, която ни е издадена, е двуезична и е издадена от компанията доставчик през техният български ДДС номер, но във фактурата фигурира и техния белгийски VAT номер. Фактурата е с текст на 2 езика: български и английски, и с 2 вида валута: лева и евро. Във фактурата е начислен ДДС 20% на закупените материали. Доставчикът желае сумата по фактурата да бъде преведена в евро по белгийска банкова сметка при условията на факторинг. Може ли да ползваме данъчен кредит (който е начислен във фактурата) или трябва да издадем ВОП протокол по чл. 117 от ЗДДС? Трябва ли да се декларират в системата ИНТРАСТАТ, като пристигания, получените материали, или ние нямаме такъв ангажимент?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Ползване на данъчен кредит при закупуване на материали от белгийска фирма с регистрация по ДДС у нас

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x