Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Получаване на плащания за извършени услуги през PayPal - фактуриране и самоначисляване на ДДС

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Дружество, регистрирано по ЗДДС в България, извършва услуги по разработка на софтуер за фирми, регистрирани по ЗДДС в държави членки на ЕС. Възнамерява да използва възможностите на PayPal платформата за генериране на фактури и получаване на плащания от клиенти. В тази връзка възникват следните въпроси:

1. Oтговарят ли генерираните през тази платформа фактури на изискванията на българското законодателство, при условие че съдържат всички необходими реквизити по чл. 114 от ЗДДС или има официални изисквания към софтуерите за фактуриране и е нужно да се работи с одобрени?

2. Tрябва ли за удържаната от PayPal такса, във връзка с получено плащане от клиент през платформата, дружеството да издава протокол по чл 117 от ЗДДС като си самоначислява ДДС в качеството си на получател на услуга - чл. 82, ал. 2, т. 3? Доколкото ми е известно, PayPal е финансова институция, регистрирана в държава-членка Люксембруг.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Получаване на плащания за извършени услуги през PayPal - фактуриране и самоначисляване на ДДС

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x