Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Покана за самоначисляване на пропуснати суми за ДДС през 2012 г. и 2013 г.

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

През м.12. 2018 г. от НАП извършват насрещна проверка на ЕООД за издадени от него фактури за 2012 и 2013 г. При проверката се оказва, че през няколко месеца от двете години са подавани нулеви справки-декларации за ДДС (незнайно защо), но дружеството е имало и приходни и разходни фактури. През м.01.2019 г. се получава покана по чл. 103 да поправим грешките, т.е да си самоначислим пропуснатите суми за ДДС през 2012 и 2013 г. (но само за издадените от нашето дружество). Въпросите ми са следните:

1. Ако не изпълним поканата по чл. 103 и отидем на ревизия, ще бъдат ли взети под внимание и дневниците за покупки, които не са подадени, и ще се приспадне ли тяхното ДДС от ДДС от дневника за продажби.? Т.е. да платим разликата от ДДС на покупки и продажби, а не само на продажбите както искат в поканата?

2. При условие, че 2012 г. е достатъчно назад във времето, задължени ли сме изобщо да отговаряме на поканата и възможно ли е изобщо да се извърши ревизия за този период?

3. Ще признаят ли данъчния кредит на другото ревизирано предприятие, ако ние не си начислим ДДС за 2012 г., при условие че сделката е истинска и перфектно се доказва с документи?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Покана за самоначисляване на пропуснати суми за ДДС през 2012 г. и 2013 г.

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x