Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Подаване на ГОД за майстор-занаятчия

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Мой клиент, майстор-занаятчия, регистриран в Занаятчийската камара, работи сам - регистриран единствено в Регистър БУЛСТАТ като занаятчийско предприятие; отчита дейността си като свободна професия. Изработва по занаятчийски начин различни изделия основно от дърво, но не само дърворезба, а и други умения по изработката. Има дейност за няколко месеца в годината. Не подлежи на счетоводно обслужване, тъй като не е търговец, а не бих го определила и като ЮЛ, тъй като няма капитал и имущество, отделни от ФЛ, но трябва ли да подава ГОД в НСИ? Обърках се от прочетеното в чл. 20, ал. 4 от Закона за статистиката, тъй като занаятчията все пак извършва стопанска дейност. Следва ли от това, че подлежи на отчетност пред НСИ? И какво изобщо мога да подавам, след като няма счетоводна отчетност?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Подаване на ГОД за майстор-занаятчия

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x