Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Подаване на ГДД по чл. 92 за фирма с отменена част от РС и получени дивиденти

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
на 12 Юни 2020Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

През 2018 г. фирмата подава жалба в съда срещу РА ревизонен акт във връзка s корпоративения данък, с която го обжалва. Решението на съда излиза през 2019 г., с което отменя част от РА. Фирмата е осчетоводитела решението на съда с част оставаща по РА: увеличения корп. данък Д-т 122, К-т 4441 и лихви Д-т 621, К-т 4441 – сумата е над 500 лв. През 2019 г. дружеството е получило дивиденти от местно ЮЛ, разпредели е дивиденти на собственика. Не е извършвало друга дейност. Трябва ли да се подаде деклрацияция по чл. 92 или декларация за неактивност за 2019 г.?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Подаване на ГДД по чл. 92 за фирма с отменена част от РС и получени дивиденти

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x