Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Подаване на декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ от СОЛ с възнаграждение за личен труд

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

Собственик на ЕООД за периода от 01.2020 г. до 30.06.2020 г. е самоосигуряващо се лице с деклариран осигурителен доход 610 лв. От месец 07.2020 г. до м.12.2020 г. ще получава възнаграждение за положен личен труд с месечна брутна сума 610 лв и ще декларира и внася месечно по 41.91 лв. данък по ЗДДФЛ. Във връзка с попълването на декларацията по чл. 50 от ЗЗДФЛ за 2020 г. имам следните въпроси:

1. Как е коректно да се попълни сумата от облагаемия доход с код 102 в Таблици 1 и 2 – разделена на 12 месеца или разделена на 6 месеца за положения личен труд?

2. При формиране на годишната данъчна основа за дохода по код 102 целият размер на внесените авансови вноски за 2020 г. ли се приспада или само сумите, съответстващи на периода за положения личен труд?

3. В случай, че не посочим сума за възстановяване по банков път за надвнесения данък, със същия погасяват ли се възникналите нови задължения по ЗДДФЛ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Подаване на декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ от СОЛ с възнаграждение за личен труд

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x