Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Подаване към НАП на фактура за продажба на основание чл. 163а, ал. 2 от ЗДДС

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Имаме издадена фактура за продажба на основание чл. 163а, ал. 2 от ЗДДС - обратно начисляване на стойност 10000 лв. При въвеждане на фактурата за продажба в дневниците посочвам: тип на доставката - облагаема с пълен данъчен кредит с място на изпълнение на територията на страната; код 01 - получена доставка по част I нa приложение II oт ЗДДС, като посочвам общата сума и основата, както и съответно вземам контировките по сметките сума 10000. Правилно ли разсъждавам? При формирането на дневниците за продажби и файла, които формирам към НАП, срещу посочените фактури имам стойност 0 на целият ред. Ако не посоча код 01 - получена доставка по част I на приложение II oт ЗДДС, ми взема основата, но никъде не се вижда че не дължим ДДС. Как да подам фактурата към НАП?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Подаване към НАП на фактура за продажба на основание чл. 163а, ал. 2 от ЗДДС

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x