Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Отразяване на протокол по чл 117 за фактура от китайска фирма

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Българско дружество, регистрирано по ДДС, купува от Китай стоки, които минават на митница. Там са обложени с ДДС и мито, които са платени, за да се освободят стоките. За съответните стоки китайската компания издава фактура за 430 USD. Тази сума е посочена в митническата декларация и е ползвана за формиране на митническата стойност, която е основа за начисленото ДДС. Това става през м. 01 на 2019 год. Освен стоката българското дружество поръчва и плаща на китайското и развойна услуга. За нея китайците издават отделна фактура. Тя носи дата от м. 01.2019, но се получава от нашето дружество едва през м. 09.2019 г. За доставката на тази услуга през м. 09 ние издаваме Протокол по чл. 117 с основание чл. 82, ал. 2, т. 3 от ЗДДС. Кога е длъжно нашето дружество да отрази протокола, съответно да си начисли ДДС върху доставката на услугата - през месеца на издаване на фактурата за услугата или през месеца на издаване на протокола по тази фактура?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Отразяване на протокол по чл 117 за фактура от китайска фирма

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x