Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Отчитане на разходи за тиймбилдинг на доброволци към фондация

Алиция Профирова Отговор, предоставен от
Алиция Профирова
Въпрос:

Юридическо лице с нестопанска цел (фондация с дейност в обществена полза) от София организира двудневно пътуване (тиймбилдинг) до Габрово за лица, участвали на доброволни начала в проект на фондацията (т.е. лица - доброволци на фондацията), като фондацията поема разходите за нощувка, храна и транспорт на доброволците. С доброволците фондацията няма каквито и да било договорни отношения. Как следва да се отчетат извършените разходи по това пътуване на доброволците (тиймбилдинг за доброволците) - могат ли да бъдат отчетени като разход за нестопанската дейност на фондацията или следва да се отчетат като разходи, несвързани с дейността на фондацията и съответно да се посочат в увеличение в ГДД по чл. 92 ЗКПО на фондацията (фондацията има приходи от наем и ще подава ГДД)?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Отчитане на разходи за тиймбилдинг на доброволци към фондация

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x