Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Отчитане на разходи и деклариране на доходи от фотоволтаична електрическа централа

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Едноличен търговец (пенсионер) извършва дейност, но като физическо лице е сключил договор за присъединяване на обект на производител към разпределителната електрическа мрежа на ЧЕЗ Разпределение България АД, т.е. собственик е на фотоволтаична електрическа централа до 30 KW. Разходите за присъединяването и разходите за електрическите съоръжения са за сметка за производителя, т.е. за физическото лице. 1. Как ще се отчитат извършените разходи? Как ще се облага дохода от продажба на ел. енергия от физическо лице? В кое приложение на декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ трябва да се включат приходите от продажба на ел. енергия? Ако следва да се включат в Приложение 2 от декларацията по чл. 50, как следва да се разделят приходите от двете дейности?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Отчитане на разходи и деклариране на доходи от фотоволтаична електрическа централа

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x