Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Основание за неначисляване на ДДС при продажба на бракуван автомобил на автоморга

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

През 2011 г. е закупен лек автомобил за нуждите на фирмата. Не е ползван данъчен кредит. През 2019 г. автомобилът катастрофира, щетата е тотална. Балансовата стойност на автомобила е 0. Съставен е протокол за брак, отписан е в КАТ и от счетоводните регистри. Предстои продажба на автоморга, която фирма не е регистрирана по ДДС. При издаването на фактура за продажбата кой член трябва да посочим като основание за неначисляване на ДДС: чл. 50 или чл 163а? Ако е чл.163а и получателя е нерегистрирано по ДДС лице, следва ли да издадем протокол и да си самоначислим ДДС върху данъчната основа на продажбата?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Основание за неначисляване на ДДС при продажба на бракуван автомобил на автоморга

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x