Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Оформяне на захранване на каса от собственика на фирма

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Има салдо по разчета на собственика на фирма, занимаваща се с услуги, за 2020 г. Няма никакъв документ за дадените пари от собственика, само ПКО захранване на каса със сума от 11300,00 лв. Колега твърди че по чл. 134 от ТЗ може да се направи парична вноска на собственика за финансиране на фирмата, но не го е направил и един РКО за върната сума от 1280,00 лв. към 31.12.2020 г. , и така салдото остава за 2021 г. в размер на 10020,00 лв. и от тук се създават неточностите. Дали това да се оформи като парична вноска по ТЗ чл. 134 за подпомагане на финансово състояние на фирмата или да се оформи като заем, даден от управителя? И в двата варианта, мисля, че следва фирмата да изплати лихви на собственика като приход и той в следваща година при връщане на тази сума трябва да я декларира с декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Оформяне на захранване на каса от собственика на фирма

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x