Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Оборот за регистрация по ЗДДС при продажба на недвижим земеделски имот

Бойчо Момчилов Отговор, предоставен от
Бойчо Момчилов
Въпрос:

Дружество, нерегистрирано по ЗДДС, е закупило през 2016 г. земеделски земи 5 броя поземлени имоти с начин на трайно ползване –пасище и един имот с начин на ползване - друга селскостопанска територия, които е завело в своето счетоводство по сметка 201 –Земи. За периода от закупуването до момента е направило еднинствено разходи, свързани с комасиране на имотите, като същите към 30.09.2018 г. са обединени в един единствен имот с начин на трайно ползване – друга селскостопанска територия. Първоначалната идея на дружеството е била смяна на статута на земята и построяване на халета върху нея, които да се отдават под наем, но в последствие се явява реален купувач и дружеството взема решение за продажбата на имота. Продажната цена надхвърля 50 000 лв. Формира ли продажбата облагаем оборот за задължителна регистрация по ЗДДС? Попада ли продажбата на земята в категория доставка на дълготрайни активи, използвани в дейността на лицето - чл. 96, ал. 3 от ЗДДС?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Оборот за регистрация по ЗДДС при продажба на недвижим земеделски имот

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x