Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Облагане на продажби през чуждестранна онлайн платформа

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Регистрирано е дружество в България. Направена е и регистрация по ДДС на основание чл. 100, ал. 1 от ЗДДС - т.е. регистрация по избор. Произвежда и продава дрехи в чужбина чрез електронен магазин, чужд. Изпраща продукцията си чрез онлайн платформа, те я предлагат и продават и след това правят някаква справка на продажбите. Тези продажби са към физически лица в ЕС и трети страни. Постъпленията от продажбите отиват в лична сметка на лицето в Швейцария. Има продажби и на други лица извън платформата, които тя изпраща чрез спедиторски фирми и тези спедиторски фирми събират продажбите и ги превеждат в българска банкова сметка на дружеството. През месец февруари за първи данъчен период отчитаме направените продажби с начислен данък 20% и сме ползвали данъчен кредит на покупките. Как да тълкувам и облагам продажбите чрез тази платформа? Трябва ли да изискваме фактура за комисионна от платформата?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Облагане на продажби през чуждестранна онлайн платформа

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x