Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Облагане на продажби на самолетни билети към крайни клиенти - документи, данъчна ставка, касова бележка

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Туроператор Х закупува самолетни билети от Премиер турс пътническа компания - друг туроператор. Туроператор Х препродава самолетните билети на краен клиент. Туроператор Х получава от Премиер турс протокол за самолетен билет и фактура за комисионна за издаване на самолетен билет, в нея се начислява ДДС - 0% съгласно чл. 36 от ЗДДС. До сега за самолетния билет, продаден на крайния клиент, Туроператор Х издава фактура без начислен ДДС, като третира услугата като обща туристическа услуга. Във фактурата се вписва основание чл. 86 от ППЗДДС и с протокол облагаме мержа в зависимост дали полетът е до страна от ЕС или до трета страна със съответната ставака - 9% или 0%. Ако облагаме продажбата на самолетен билет към краен клиент по общия ред, какви документи трябва да издадем на крайния клиент, таксата, която ще заплати клиента на туроператор Х за самолетния билет, с каква данъчна ставка трябва да е? Трябва ли да издаваме касова бележка за самолетния билет или само за таксата обслужване? Уточнявам, че нямаме сключен договор за извършване на посредническа услуга във връзка с продажбата на самолетни билети за международен транспорт.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Облагане на продажби на самолетни билети към крайни клиенти - документи, данъчна ставка, касова бележка

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x