Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Невнесен авансов данък при постъпило плащане след срока за 3-месечни авансови вноски

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Въпросът ми се отнася за авансово плащане на 3-месечни авансови вноски по ЗКПО. До крайния срок - 15.12.2020 г. - за деклариране на изменение и плащане на 3-месечните авансови вноски дружеството не е отчело печалба, респ. не е внасяло авансови вноски. Но на 30.12.2020 г. постъпва плащане, което се явява приход, за което дружеството не е имало информация. По предварителна иформация плащането е трябвало да бъде направено в първите дни на януари 2021 г. В този случай как ще се изчисли лихвата за това, че дружеството не е внесло авансов данък по чл. 85 от ЗКПО до 15.12.2020 г.? Има ли начин да бъде избегнато наказателното плащане предвид описаните обстоятелста?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Невнесен авансов данък при постъпило плащане след срока за 3-месечни авансови вноски

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x