Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Лиценз за туроператорска дейност и регистрация по чл. 97а от ЗДДС за дружество, което отдава автомобили под наем на туристи

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Дружество, което не е регистрирано по ДДС, отдава автомобили под наем на български и чуждестранни туристи. Същото дружество иска да наеме апартамент под наем от физическо лице /което е съдружник във фирмата/ и да го отдава под наем на туристи през летния сезон чрез booking.com. Апартаментът ще бъде категоризиран в съответната община. Необходим ли е лиценз за туроператорска дейност, имaйки предвид, че двете услуги няма да се предоставят като пакетна услуга – нощувка и отдаване под наем на автомобили? Регистрацията по чл 97а от ЗДДС кога трябва да се направи - преди регистрация в букинг или може и след това /не разбирам понятието 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем – т.е след издаване на фактурата от букинг ли/? Необходимо ли е да се подаде приложение 33 към Наредба Н-18 за извършване на продажби чрез електронен магазин? Категоризацията на апартамента на кого трябва да бъде издадена – на собственика на имота или на фирмата?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Лиценз за туроператорска дейност и регистрация по чл. 97а от ЗДДС за дружество, което отдава автомобили под наем на туристи

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x