Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Коригираща декларация по чл. 92 от ЗКПО за корекция на задължения за данъци

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

Може ли с коригираща декларация по чл. 92 да се коригират задълженията за данъците върху разходите - данък в натура по чл. 204, ал. 1, т. 4 и да се допълнят данните за свързани лица? В ГДД са посочени приходи, които са с 1100 х. лв. в по-малък размер от посочените в ОПР. Разходите също се различават от тези по ОПР, но също са посочени в по-малък размер с 1100 х. лв., така че отчетеният финансов резултат е същият както в ОПР. Може ли да коригираме тези разлики в приходите и разходите с коригираща декларация до 30.09.2021 г.? Изобщо какво можем да коригираме с коригиращата декларация до 30.09?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Коригираща декларация по чл. 92 от ЗКПО за корекция на задължения за данъци

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x