Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Корекця на грешка в протокол за самоначисляване на ДДС

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

При преглед на издадени протоколи по чл 117 във връзка с чл. 82, ал. 5 за доставки по чл. 163а откривам следната грешка: Получена е фактура за доставка на отпадъци по чл. 163а. Стойността на доставката е 10 000 лв. минус платен аванс 10 000 лв. Стойност на фактурата е 0 лв. Издаден е протокол за самоначисляване на ДДС във връзка с доставки на отпадъци и е отразен в дневниците продажби и покупки за м. януари 2018 г. с данъчна основа 10 000 лв. и ДДС 2 000 лв. и не е изваден приспаднатия аванс от 10 000 лв. Грешката се състои в това, че протоколът е трябвало да бъде със стойност 0, а той е с ДО 10 000 лв. и ДДС 2 000 лв. Грешката е открита в м. ноември 2018 г. Как следва да направя корекцията за недължимо начисления ДДС в този протокол и трябва ли да уведомя НАП за това?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Корекця на грешка в протокол за самоначисляване на ДДС

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x