Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Корекция на данъчен кредит при прехвърляне на права по лизинг

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

На 15.11.2019 г. е сключен договор за финансов лизинг за срок от 5 г. на автомобил на стойност 55 000 лв. без ДДС и е ползван данъчен кредит. На 26.05.2020 год. прехвърлят правата по лизинг на трето лице за 10 820.00 лв. с ДДС. До 30.04.2020 г. са направени лизингови вноски в размер на 17 050.00 лв. за автомобила и е натрупана амортизация от 5 729.15 лв. Тъй като правото на лизинг се прехвърля за по ниска стойност от колкото са направените лизингови вноски до момента, следва ли да се прави корекция за ползвания данъчен кредит съгласно чл. 78 от ЗДДС? Отписаната балансова стойност на актива били следвало да е признат разход за данъчни цели или с него се преобразува данъчната печалба в ГДД по чл. 92 от ЗКПО?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Корекция на данъчен кредит при прехвърляне на права по лизинг

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x