Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Изтичане на давностен срок при ревизия заради фактура, въведена с грешен номер през 2013 г.

Бойчо Момчилов Отговор, предоставен от
Бойчо Момчилов
Въпрос:

Във връзка с отговора на следния казус:

На 15.10.2018 г. получих от НАП искане за представяне на документи, от което разбрах, че при въвеждането в дневника на покупките през март 2013 г. съм допуснала техническа грешка, като съм въвела две различни фактури под един и същи номер - а именно Ф-ра 65 и ф-ра 64 са въведени под номер 65. ДДС на ф-ра 65 е 4000 лв, ДДС то на ф-ра 64 е 6000 лв. Ползвала съм данъчен кредит 10000 лв. От дневника на покупките е видно, че фактура 64 не съществува на отделен ред и не е ползвано ДДС двойно. Въпросните фактури са осчетоводени по отделно, за което съм представила в НАП хронологичен опис на осчетоводяването. След дълги размишления ми се обадиха от НАП и ми предложиха доброволно да си коригирам ДДС декларацията за март 2013 г. и да си начисля ДДС за внасяне 6000 лв. по ф-ра 64, защото не ми признават данъчен кредит за тази ф-ра, поради факта, че тя не фигурирала на отделен ред. Ние отказахме и те отговориха, че ще назначат ревизия. Моля за Вашето мнение по казуса и ако назначат ревизия след декември 2018 г. дали ще е изтекъл давностният срок? Имат ли основание да ме накарат да внеса 6000 лв.?

Искам да питам още нещо: Ако ревизията е назначена преди 31.12.2018 г., но съгласно чл. 34 от ДОПК е спряно производството или пък не е спряно, но Ревизионният акт излезе през 2019 г., то давностният срок ще бъде ли изтекъл в момента на издаване на Ревизионния акт?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Изтичане на давностен срок при ревизия заради фактура, въведена с грешен номер през 2013 г.

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x