Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Издаване на протокол по чл 117 за доставка на стоки, закупени от Китай, но транспортирани от Холандия

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
на 16 Септ 2020Съгласно действащото законодателство!
Въпрос:

Българско дружество, регистрирано по ДДС в България, закупува стока от Китай. Но стоката пристига от склад в Холандия. Китайската фирма няма регистрация по ДДС в нито една европейска страна. Получаваме Инвойс от тях с текст, в който се цитира чл. 138, параграф 1 от Директива 2006112, че е приложимо обратно начисляване на данъка. Холандският складодържател с валиден ДДС номер е посочен като техен ограничен фискален представител. Сделката е EXW. Транспортът е за сметка на българскито дружество и се взима на място от склада в Холандия. Изненадващо стоката пристига в България без да е минала митница, в резултат на което нямаме митническа декларация, но имаме много въпросителни без отговор. Трябва ли да бъде издаден протокол по чл. 117 и как ще бъде отразен в дневниците по ДДС така посочената сделка?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Издаване на протокол по чл 117 за доставка на стоки, закупени от Китай, но транспортирани от Холандия

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x