Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Фактуриране на услуги в края на месеца

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Във връзка със следния казус: Извършваме услуга по договор (извозваме контейнети със смет), като фактурираме в края на всеки месец. Съгласно чл.25 ал.2 от ЗДДС, данъчното събтие възниква на датата, на която услугата е извършена. Да, но в случаите чл. 25, ал. 3, т. 7 - последният ден от месеца, който е предоставена услугата по чл. 9,ал. 3, т. 1 и 2. Искате да кажете, че трябва да издавам фактура за всяка услуга по отделно - 50 фирми Х 20 фактури? Единствено мога да впиша в договора, че фактурираме услугите в края на всеки месеца, а в самата фактура като забележка да посоча отложено плащане? Отделно СУПТО не ми позволява да пусна фактурата и на по късен етап касов бон, което води до голям брой фактури? 

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Фактуриране на услуги в края на месеца

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x