Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Фактура за продажба на стоки, закупени от Гърция, към турска фирма

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Наша българска фирма, регистрирана по ДДС в България, продава стоки на друга фирма в Турция. Стоките, които се продават и изпращат в Турция, са закупени от гръцка фирма в Гърция по ДДС. За покупката на стоки от гръцката фирма ние - българската фирма - получаваме фактура, че стоките ще пристигнат в България и, за които сме направили самоначисляване с протоколи за ДДС по чл. 117. В момента имаме проверка от НАП за сделките, за които счетоводството е пуснало протоколи, а стоките не са влезнали на територията на България, а директно за заминали от Гърция в Турция и са освободени на митницата в Гърция. Как е трябвало да бъдат отразени фактурите, които ние получаваме стоката от Гърция? Имаме издадена фактура от гръцката фирма на нашата, без да се начислява ДДС. Правилно ли е това? След като са отразени като ВОП, ще има ли глоба от НАП при извършване на корекция? Продажбата от българската фирма към турската фирма е отразена по гл. 3 от ЗДДС, правилно ли е, след като стоките заминават за Турция от Гърция, без да влизат на територията на България?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Фактура за продажба на стоки, закупени от Гърция, към турска фирма

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x