Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Документиране на подизпълнителски услуги, предоставяни от чужди ФЛ

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Ние сме фирма, която се занимава с изработка на софтуер. Работим с подизпълнители от Македония и Португалия, които са физически лица. Те ни издават фактура с името, адреса и банковата сметка на физическото лице, като по този начин са заявили, че те поемат разходите си за осигурителни вноски и данъци в съответната държава. Интересува ме дали това е достатъчно? Когато сме плащали на чуждестранно физическо лице в САЩ и го третирахме като техническа услуга, удържахме 10% данък и се декларираше в НАП, за да се издаде сертификат с цел избягване на двойното данъчно облагане. Но тук самото ЧФЛ ни издава фактура. Не е ли нужно да му изискам някакъв документ, доказващ, че е нещо като нашите СОЛ? По принцип, когато получа такава фактура, я включвам с протокол в дневниците за продажби и покупки и в справката по чл. 73, но се замислих, че може би не е напълно коректно.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Документиране на подизпълнителски услуги, предоставяни от чужди ФЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x