Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране в ГДД на заеми, получени от ФЛ

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Въпросът ми се отнася към приложението на чл. 50, ал. 1, т. 5 от ЗДДФЛ. Физическо лице е получило искане за проверка на личните му доходи. За общия период от 2014 до 2019 г. сумата на получените пари по банковата му сметка не преминава 50 хил. лв. През една от годините, обект на проверката, се е наложило лицето да събере пари, за да си покрие необходимостта от парични средства в чужбина. Сумите са получени с банкови преводи от няколко лица, като отделните преводи от всяко лице не превишават сумата от 10000 лв. Общо за получателя сумата е приблизително 26 хил. лв. В този случай лицето било ли е задължено да декларира сумите като заеми в годишната си декларация по ЗДДФЛ? В следващата година получените средства са върнати, но вече не по банков път, а в брой, понеже сумата е под определения праг за плащане в брой. В случай че е пропуснато да се декларират сумите като заеми в годишната данъчна декларация, на каква санкция подлежи лицето?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Деклариране в ГДД на заеми, получени от ФЛ

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x