Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране на промяна в авансовите вноски по ЗКПО

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

ЕООД има нетен приход за 2019 година в размер на 353 927 хил. лева. Съгласно ЗКПО, в ГДД по чл. 92 е отбелязано, че ще прави тримесечни авансови вноски в размер на 0.00 лева. Съгласно прогнозната печалба за 2020 година, дружеството очаква да реализира печалба в размер на 34 000 лева. Вчера на 15.12.2020 г. е подадена декларация по чл. 88 от ЗКПО за промяна на авансова вноска в посока увеличение. Декларацията е подадена в следния вид: само сумите са други, а не 800 лева (към въпроса е прикачен файл - бел. ред.) Правилно ли е подадена или грешно? Ако е грешно, как следва да се попълни за да бъде коректна? Декларацията е подадена в 00:00:15 сек. на 16.12.2020 г. След обработка е изписано следното съобщение: са обработени, както следва: 

Декларацията е подадена след срока за плащане на авансовите вноски за период I тримесечие и не поражда правни последици за този период.

Декларацията е подадена след срока за плащане на авансовите вноски за период II тримесечие и не поражда правни последици за този период.

Декларацията е подадена след срока за плащане на авансовите вноски за период III тримесечие и не поражда правни последици за този период.

Подадената от Вас Декларация по чл. 88 от ЗКПО и по чл. 87а, ал. 2 и 3 от ЗКПО е приета.

От така получения отговор това означава ли, че няма да се приеме деклрацията и няма да вземат предвид вноските, както и че не следва да се прави плащане по тях сега? Това означава ли, че ще се начисли лихва върху данъка от 3400 лева и ако да, какъв ще бъде размерът на лихвата?



Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Деклариране на промяна в авансовите вноски по ЗКПО

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x