Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране на доходи от адвокат на свободна практика

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Адвокат на свободна практика е регистриран по ЗДДС. За всичките си услуги - консултантски и процесуално представителство - лицето издава данъчен документ – фактура - както на физически, така и на юридически лица. Приходите си получава в брой и по банков път. Всички издадени фактури са включени в дневниците за продажби за съответните данъчни периоди. Това формира и общата сума на приходите, подлежащи на деклариране в годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ с 25% необходимо присъщи разходи. При сверяване на данните и подаване на данъчната декларация по чл. 50 за 2019 година се установи, че юридическите лица, получили фактури за адвокатските услуги и процесуалното представителство, са декларирали изплатени доходи към физическо лице извън трудово правоотношение по чл. 73, ал. 6, което моментално дублира получения доход от това физическо лице. След като имат получена фактура, юридическите лица би ли следвало да подават изплатените суми към адвоката? Ако е така, трябва ли адвокатът да намали своите приходи с вече декларираните от фирмите суми и това при една данъчна ревизия ще води до разминаване на оборотите по декларирани облагаеми доставки по ЗДДС и получени доходи по ЗДДФЛ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Деклариране на доходи от адвокат на свободна практика

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x