Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране на доходи на управител с личен труд

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

ЕООД има назначени 5 служители на трудов договор, а управителят и собственик на дружеството е самоосигуряващо се лице. Във връзка с положен личен труд в дружеството управителят получава възнаграждение от 2000 лв. на месец. Осигурителният доход, който е избрал за 2021 г., е 650 лв. Управителят трябва да определи окончателния размер на осигурителният си доход, като попълни ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ. Тъй като възнагражденията за изплащане на личен труд на съдружници с повече от 5 на сто притежание на капитал на дружество се третират като доходи от трудови правоотношения, следва ли тези доходи да бъдат декларирани със справка-декларация по чл. 73 по ЗДДФЛ? При изплатени лични доходи на съдружник (скрито разпределение на печалбата), има ли задължение те да се декларират в справка-декларация по чл. 73 от ЗДДФЛ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Деклариране на доходи на управител с личен труд

Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

7 казуса за всеки счетоводител

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "7 казуса за всеки счетоводител"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x