Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Деклариране на доход от преотдаване на имот под наем

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Физическо лице, гражданин на Р Гърция, месно лице в Р България, наема имот от физическо лице, с цел преотдаване на имота под наем на други физически лица. Имотът се наема от собственика на стойност 200.00 лв. и се преотдава под наем на други 2 физически лица на стойност от по 100.00 лв. на всеки един поотделно. Собственикът на имота декларира на тримесечие, с Декларация по чл. 55, данъка от получения доход. Физическото лице, което е наело имота и го преотдава на трети лица, декларира ли данък за получения доход, след като сумата, която плаща за наем, е същата сума, която получава от наема? Правилно ли е физическото лице, което преотдава имота на трети лица, да декларира само доходите, които надвишават сумата от 200.00 лв. (над разхода за наем)?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Деклариране на доход от преотдаване на имот под наем

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x