Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Декларация по чл. 142, ал. 5 от ДОПК за изплатени суми към консултанти

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

През 2020 г. имам изплатени суми към няколко консултанта, техните консултантски фирми. Две са от Франция и една в Белгия, плащанията за тези от Франция са свързани с изплащане на технически маркетинг хонорари и разходи за пътуване и други разходи, свързани с тяхната дейност, за изпълнение на поставени задачи, за консултантите от Франция преди време беше правена проверка и се оказа, че ще прилагаме СИДДО с Франция - доходите от хонорари не се облагат в България, облагат се само авторски възнаграждения с данък 5%. Сумите за година са под 500 000.00 лева ще трябва ли да се подава декларация по чл. 142, ал. 5 от ДОПК за изплатените суми през 2020 г., при условие че не се внася данък при източника за изплатените суми?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Декларация по чл. 142, ал. 5 от ДОПК за изплатени суми към консултанти

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x