Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

ДДС за възстановяване и приложение 6 към чл. 68, ал. 4 от ПЗДДС

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Правилно ли постъпвам?

М 9 - ДДС за възстановяване 4000лв.

М10-ДДС за внасяне 1000 лв. - приспаднат

М11 - Процедурата ми приключва .

Да разгледам два варианта: 

Вариант 1: Имам ДДС за внасяне месец 11 - 1000 лв. - приспаднат ДДС, приключвам процедурата като в кл. 80 посочвам сумата за възстановяване от 2000 лв.

Вариант 2: Имам ДДС за въстановяване месец 11 - 1000 лв. - приключвам процедурата като в кл. 80 посочвам сумата от 4000.лв за възстановяване.

Задължително ли попълвам приложение 6 към чл. 68, ал. 4 за месец 11?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
ДДС за възстановяване и приложение 6 към чл. 68, ал. 4 от ПЗДДС

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x