Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Данъчно признаване на финансов разход от продажба на дялове

Христо Досев Отговор, предоставен от
Христо Досев
Въпрос:

През 2019 фирмата закупи дялове от 4 Договорни фондa, управлявани от ERSTE bank чрез ПИБ. През март 2020 г. ги продаде обратно и реализира загуба от три фонда и печалба от един. В сайта на ПИБ, където се предлагат фондовете, намерих описание за тях. В основни характеристики: 9.3. Дяловете на договорните фондове се предлагат публично, но не се търгуват на регулиран пазар или друго място за търговия. На устното ми питане в банката, ми отговориха, че тези дялове отговарят на т. б) от §1, т. 21 от Допълнителните разпоредби на ЗКПО. Данъчно признат ли е финансовият разход от продажбата на дяловете или трябва да преобразувам ФР в ГДД по чл. 92?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Данъчно признаване на финансов разход от продажба на дялове

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x