Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Данъчната основа по ЗДДС на доставки на финансови услуги

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Питането ми е във връзка със счетоводна отчетност на обменно бюро. Тъй като нямам опит в този област, Ви моля да ме насочите към източници на информация, която да ми помогне. Също така ако е възможно да ми дадете основни напътствия в тази насока. Познанията ми стигат до там, че сделките, включително договорянето, свързани с валута, банкноти и монети, е доставка на финансова услуга, която е освободена доставка съгласно чл. 46 от ЗДДС. В оборота за регистация по ДДС се вкючва сумата на данъчните основи на извършените от лицето доставки на финансови услуги. Как се образува данъчната основа по доставка с финансови услуги? Как се отчитат приходите от сделки свързани с валута? Ако има нещо, което пропусакам, моля за вашето компетентно мнение.

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Данъчната основа по ЗДДС на доставки на финансови услуги

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x