Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Данъчна ставка за фактури към подизпълнител, извършил услуга във Франция

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Българска фирма - регистрирана по ЗДДС, извършва услуги, свързани пряко с изграждането на имот във Франция. Работим като подизпълнители на българска фирма и наемаме за подизпълнители други български фирми. Нашата българска фирма издава фактура към друга българска фирма, регистрирана по ЗДДС, за извършената услуга във Франция. Мястото на услугата, свързана с недвижим имот, е в Париж. С каква данъчна ставка трябва да си издаде фактурата към другата българска фирма и какво трябва да се отбележи в основание? В кои колони от дневника за покупки и продажби трябва да се включи фактурата и в коя клетка от справка-декларацията за ДДС? Трябва ли да се подава VIES декларация и има ли допълнителни задължения някоя от страните? От друга страна, нашата българска фирма, получава фактури от своите подизпълнители, отново за извършената услуга във Франция. Мястото на услугата, свързана с недвижим имот, е в Париж. Доставчици на тези услуги са фирми, регистрирани и нерегистрирани по ЗДДС. Съответно фактурите, по които ние сме получател, са с 0-ва ставка, място на изпълнение в Париж или чл. 113, ал. 9 от ДДС. Как трябва да се отразят в дневника за покупки, продажби и справка-декларация по ЗДДС съответните фактури, по които ние сме получател.? Въобще трябва ли да се отразяват в дневниците? Има ли допълнителни задължения някоя от страните?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Данъчна ставка за фактури към подизпълнител, извършил услуга във Франция

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x