Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Данъчна ставка в протокол по чл 117 за транспортна услуга

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Във връзка с внос на материал от трета страна дружеството ни е получател на транспортна услуга от българска фирма с регистрация по ДДС в Дания. В протокола, който ще съставим по чл 117 за транспортната услуга, каква трябва да бъде ставката по ДДС - 0% или 20% при условие, че не разполагаме с лиценз на транспортната фирма, ЧМР/ коносамент (чл. 23, ал. 1 от ППЗДДС)? Данъчната ставка 0% или 20% в протокола по чл. 117, издаван във връзка с транспортна услуга, в кои случаи е 0% и в кои 20% (ако може да се обобщи, защото имаме разнородни случаи - български и чужди транспортни фирми, в и извън ЕС, транспорт свързан с доставка на материали и продажба на продукция, като във всички случаи дружеството ни винаги е получател на услугата)? Какъв е срока за издаване на протокол по чл 117 за транспортни услуги?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Данъчна ставка в протокол по чл 117 за транспортна услуга

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Отчитане на активите по лизинг при прилагане на СС 17 – лизинг"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x