Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Данъчна ставка по ДДС за транспорт на служители от посредник по набиране на персонал

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Българско дружество е регистрирано по ЗДДС в България и извършва дейност по посредничество при набиране на персонал, за което получава възнаграждение под формата на комисионна при успешно назначен кандидат. Клиентите на фирмата са дружества от България хотели, а кандидатите за работа са най-често от Украйна и Молдова, които работят сезонно в страната ни. Като клауза в договора е записан ангажимент на фирмата ни да организира транспорт до родните места на работниците Украйна и Молдова след приключване на летния сезон. Транспортните разходи са за сметка на нашите клиенти. Фирмата ни няма ресурс за извършване на транспортна дейност и затова я възлага на фирма превозвач, след което фактурира разхода на хотелския комплекс. Каква следва да е ставката на фактурата по ЗДДС, която издава дружеството ни - с 0% или 20% ДДС?. С каква ставка трябва да издаде данъчен документ превозвача? При положение, че дружеството ни получи документ облагаем с 0% ДДС, следва ли дружеството ни да издаде протокол по чл. 117 от ЗДДС и да се самообложи ?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Данъчна ставка по ДДС за транспорт на служители от посредник по набиране на персонал

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x