Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Дължимост на ДОД при продажба на недвижим имот

Елена Илиева Отговор, предоставен от
Елена Илиева
Въпрос:

Физическо лице закупува нива, IV категория, имот № ..., през 2006 г., заедно със съпруга си и още двама купувачи. Двамата съпрузи притежават по 14 от имота. През 2017 г. с анекс към брачен договор, съпругът прехвърля своята част и той преминава в изключителна собственост на съпругата. Към момента на прехвърляне е сменен статутът на недвижимия имот и той е вече ПОЗЕМЛЕН ИМОТ с трайно предназначение - урбанизирана територия с начин на трайно ползване - за складова база. (Направени са разходи за смяната на статута.) При евентуална продажба през 2021 г., дължи ли се ДОД, предвид на това, че половината от имота е придобита преди повече от 5 години, за втората половина не е изпълнено условието на чл. 13, ал. 1, т. б, но все пак имотът е един. Ако се дължи, как би следвало да се определи стойността на придобиването?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Дължимост на ДОД при продажба на недвижим имот

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Експерти решават казуси: Счетоводство и данъци 2021"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x