Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

ЗОПБ

12Апр2018

Промени в Закона за ограничаване на плащанията в брой

от PortalSchetovodstvo.bg 12 Апр 2018
В брой 31 от 10 април 2018 г. на Държавен вестник е обнародван: Закон за изменение и допълнение на Закона за ограничаване на плащанията в брой (обн., ДВ, бр. 16 от 2011 г.; изм., бр. 109 от 2013 г., бр. 98 и 107 от 2014 г., бр. 95 от 2015 г. и ...
21Март2018

Плащанията към бюджета по сметки в БНБ възможни с карта

от PortalSchetovodstvo.bg 21 Март 2018
Физическите (ФЛ) и юридическите лица (ЮЛ) ще могат да плащат с карти задълженията  си към бюджетните организации директно по сметките им в БНБ, а не през банки посредници. Това е предвидено в проектозакон, внесен от ...
30Окт2017

Нарушава ли се ЗОПБ при издаване на отделни фактури в брой, чийто сбор превишава 10 хил. лв.

от Елена Илиева на 30 Окт 2017
Въпрос: Дружеството ни е с предмет на дейност търговия с напитки. Имаме клиент, който притежава 16 търговски обекта, които са с адреси в различни населени места. От всеки обект получаваме индивидуална заявка и съответно стоката ...
21Март2017

Разпределяне на дивидент в размер на 19 хил. в брой

от Елена Илиева на 21 Март 2017
Въпрос: Фирма е ЕООД. 1. Собственикът на фирмата разпределя за 2016 г. дивидент в размер на 20 000 лв. и плаща данък в размер на 1 000 лв. 2. Собственика на фирмата не разполага с лична банкова сметка, но в банковата сметка на фирмата има ...
22Март2017

Лихви по кредити към физически лица - изплащане, преобразуване на финансов резултат, включване в справка по чл. 73, ал. 1 от ЗДДФЛ

от Елена Илиева на 22 Март 2017
Въпрос: Юридическо лице получава през 2015 г. кредити от физически лица: единия - на стойност 10 200 лв., а другия - на стойност 13 500 лв. През 2016 г. са начислени разходи за лихви на стойност 2270.03 лв. 1. Трябва ли лихвите и главницата по ...
27Ян2017

Плащане в брой в Германия за фактури, издавани от българска фирма

от Наталия Василева на 27 Ян 2017
Въпрос: Става дума за ЗОПБ и фактури по договор за строителство за 450 000 лв., сключен между немска и българска фирма, като издателят на фактурата е БГ фирма, която строи обекти в Германия. Плащанията са на различни етапи и сумите ...
18Септ2012

Ограничаване на плащането, при плащане в брой извършено в чужбина

от Росен Атанасов на 18 Септ 2012
Въпрос: Важат ли изискванията за ограничаване на плащане в брой, когато плащането бива извършено в Турция?
12Юни2012

Сума от 15500 лв. по граждански договор и касово плащане

от Павел Йончев на 12 Юни 2012
Въпрос: Сума от 15500 лв. по граждански договор може ли да се плати по каса?
08Юни2012

Ограничение за плащане в брой на съдружници

от Борис Петров на 08 Юни 2012
Въпрос: Има ли ограничение за еднократно плащане на сумите на дивиденти на съдружници?
29Май2012

Заплата и ограничение на плащането в брой

от Павел Йончев на 29 Май 2012
Въпрос: Решила съм да платя чиста заплата от 18000 лв. на назначения от мен управител на фирмата. Парите ги изплащам в брой. Подлежа ли на санкция по наредбата за ограничаване плащанията в брой?
07Март2012

Разпределение на дивидент и прилагане на ЗОПБ

от Пламен Андреев на 07 Март 2012
Въпрос: В дружество с ограничена отговорност има натрупана неразпределена печалба от минали години в размер на 38 хил. лева. През 2011 година Общото събрание взема решение да разпредели като дивидент на двамата съдружници 33 хил. ...
20Февр2012

Заплати и ограничения за плащане в брой

от Павел Йончев на 20 Февр 2012
Въпрос: Имам ли ограничения за плащането в брой върху изплащаните заплати на управленския персонал?
x