Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Санкция за неотразена фактура за комисионна

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Ние сме фирма, която шие дрехи на ишлеме предимно за фирми в ЕС. От своя страна фирмите, на които доставяме вече готовите изделия, си ги пращат на техни клиенти, които са както от ЕС, така и от трети страни. Една от поръчките, които ние сме ушили, е стигнала до Хонг Конг - там е крайния клиент на дрехите. По някакви причини, свързани с качеството на ушитите от нас дрехи, се е наложило в Хонг Конг да бъде използвана услуга от контролираща фирма да провери готовите изделия. За да извърши този контрол, естествено, трябва да се заплати комисионна на хонг-Kонгската фирма. Тъй като нашият клиент счита, че причината за извършването на този контрол, е фирмата изпълнител - т.е. ние, хонг-конгската фирма ни изпраща фактура, издадена през м. Април, която трябва да платим. След дълги преговори става ясно, че в крайна сметка ние ще трябва да платим тази комисионна. Фирмата доставчик на услугата няма VAT-номер - регистрирана е в Хонг Конг... Трябва ли да включвам в дневник за покупки самата фактура? Трябва ли да се самоначисли ДДС с протокол по чл. 117 от ЗДДС? И тъй като сега получаваме фактурата, която е с дата 26.04.2018 г., ще търпим ли санкции за това, че досега не сме я отразили в счетоводните си регистри?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Санкция за неотразена фактура за комисионна

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x