Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Право на пълен данъчен кредит за разходи на община

Ели Марова Отговор, предоставен от
Ели Марова
Експерт - ДДС и Данъчно облагане и такси
Въпрос:

Община е регистрирана ссъгласно чл. 96 от ЗДДС за извършване на облагаеми сделки. Между Общината, фирма "XXX" ООД и "YYY" ООД има сключени договори за сметосъбиране и извозване, обслужване и депониране на ТБО. Съгласно чл. 163а Приложение 2, Общината получава фактури за извършено сметосъбиране и извършена услуга по обслужване на депо за ТБО без начислено ДДС и като получател на услугата самоначислява ДДС с протокол по чл. 117 и включва протокола в дневник продажби. Общинската администрация, както и звената към нея осъществяват дейност като отдаване под наем на имущества, терени и сгради, продажба на ДМА и др.


1. Има ли право общината на пълен данъчен кредит от направените разходи за консумираната ел. енергия, вода, парно, консумативи, материали, услуги и др.?


2. Трябва ли протоколът съгл. чл. 117 да бъде отразен и в дневник покупки?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Право на пълен данъчен кредит за разходи на община

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, искам информация за продуктите на РС Издателство и Бизнес консултации. Приемам личните ми данни да бъдат обработвани съгласно Регламент ЕС 2016/679

x