Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките".
Този сайт използва т.нар. бисквитки (Cookies), съгласно разпоредбите на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета, за да Ви осигури най-функционалното посещение на нашия сайт. "Бисквитките" ни помагат да подобряваме съдържанието на сайта, като Ви даваме персонализирано и много по-бързо онлайн изживяване. Те се използват само от нашия сайт и нашите доверени партньори. Кликнете ТУК за подробности относно правилата за "бисквитките". Съгласен съм
X

Влизане в акаунта

Запомни ме

Забравена парола? Кликнете тук, за да възстановите потребител / парола

Нямате профил?
X

Възстановяване на потребилетско име/ парола

Моля, въведете имейл адреса, който сте използвали, за да регистрирате профила си.

Влезте в системата Регистрирай се

Право на обезщетение по чл.54 КСО

Павел Йончев Отговор, предоставен от
Павел Йончев
Въпрос: При прекратяване на отпуск за отглеждане на дете до 2 год. поради настаняване на детето в детско заведение майката има право на 50% от обезщетението по чл. 53 КСО, ако се върне на работа или е в платен отпуск. Има ли право на половината майчинство, ако до навършване на 2 год. на детето е в неплатен отпуск - 30 работни дни, който се зачита за трудов и осигурителен стаж? В чл. 54 КСО, освен всички други условия пише: "майката, която е осигурена за общо заболяване и майчинство" , което аз разбирам да е текущо осигурена за ОЗМ, а по времето на неплатен отпуск майката ще бъде осигурена само здравно. Въпросът ми е по време на неплатения отпуск, който се зачита за трудов и осигурителен стаж тази майка ще има ли право на половината обезщетение?

Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете отговора на казуса
Право на обезщетение по чл.54 КСО

Бележка: Отговорът на въпроса е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.

Влизане в акаунта

Защо да се регистрирам?

  • експерти на Ваше разоложение 24/7/365
  • база данни с новини, отговори, анализи
  • на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство

БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводители питат, експерти отговарят: 12 най-четени реални казуса"!

Да, желая да получавам информация за продуктите, услугите, новостите и т.н., които РС Издателство и Бизнес Консултации предлага. Условия на сайта Информационна бележка

x